Ücretsiz SEO Danışmanlığı

SEO ile ilgili her türlü konuda aşağıda yer alan widget üzerinden ya da Twitter hesabımdan beni mention’layarak dilediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

Takip etmeyi unutmayın 🙂

 

Güzel bir proje ile on binlere, yüz binlere veya milyonlara mı ulaşmak istiyorsunuz? O halde çalışmalarınıza en uygun pazarlama tekniği olan internet sitesi/arama motoru optimizasyonu ile başlayabilirsiniz.

Tüm çalışmaların başında olduğu gibi sağlam temellerle emin adımlar atmak size uzun vadede zaman kazandıracaktır. Google’ın arama yönergelerini 1 2 inceleyerek, Google’ın ve botların internet sitesi sahiplerinden (yani sizden) beklentilerini en ince noktasına kadar anlayabilirsiniz. Ardından SEO’ya ilk adımı MOZ’un SEO 101 rehberi ile atabilirsiniz.

Her zaman başarının sade ve basitlikten ibaret olduğunu düşünürüm. Bu yüzden size de kompleks işlerinizi basitlendirmenizi ve kolaylaştırmanızı öneriyorum. v2’ler, v3’ler ile hayalinizdeki projeye sahip olmak çok daha kolay olacaktır.

Algoritma arkasında her ne kadar onlarca formül, yüzlerce metrik olsa da arama motorlarının sizden beklentisi kullanıcılara değer katmanızdır. Eğer bunu başarabiliyorsanız, doğru yoldasınız demektir 🙂

Bu sektörde bulunduğum, danışmanlık verdiğim süre boyunca öğrendiklerimi, elde ettiğim tecrübeleri paylaşmak için bu blog’u ve bu sayfayı oluşturdum. Yukarıda da bahsettiğim gibi bilginin paylaştıkça büyüdüğüne inanıyorum. Her türlü sorunuzu, fikrinizi Twitter’dan beni mention’layarak paylaşabilirsiniz.